Tak wygląda przyszłość komunikatorów. Google Starline wygląda zachwycająco

Możemy zapomnieć o komunikacji przez telefon i za pomocą ekranów. Google przedstawiło niedawno swoje najnowsze dziecko: Projekt Starline, czyli czat wideo w formie 3D. 

 Co w nim niezwykłego? Choćby to, że podczas rozmowy za pomocą tej technologii można odnieść wrażenie, iż komunikujemy się z osobą na żywo. Google zajęło się zadaniem, które brzmi wręcz banalnie, ale wcześniej nikomu się to nie udało. Twórcy podjęli się bowiem wyzwania oszukania ludzkiego umysłu.
 

Zgodnie z informacją podaną przez deweloperów, będziemy mieli do czynienia z iluzją dzięki trzem przełomowym aspektom. Pierwszym z nich jest nagrywanie osób za pomocą technologii 3D. Drugi to możliwość kompresji sporej ilości danych w bardzo szybkim tempie. Trzeci - to renderowanie osoby, z którą rozmawiamy w trzech wymiarach.

To właśnie pozwoli nam zobaczyć naszych bliskich tak wyraźnie, jakby byli dosłownie kilka centymetrów od nas. Co prawda wdrożenie tego na większą skalę trochę potrwa, ale niewykluczone, że to właśnie jest przyszłość komunikatorów.

Możemy zapomnieć o komunikacji przez telefon i za pomocą ekranów. Google przedstawiło niedawno swoj…

Prześlij komentarz

Dodaj Komentarz (0)

Nowsza Starsza