Rewolucja na YouTube. Łapki w dół poza naszym zasięgiem

Platforma YouTube przeżyła prawdziwy wstrząs w ostatnim czasie. Jak pewnie wielu z nas zauważyło, nie możemy już zobaczyć dokładnej liczby „łapek w dół” pod filmami. Twórcy postanowili usunąć te dane ze względu na częste nadużycia z nimi związane.

Nadal widoczne pozostają jednak „łapki w górę”, ale te, bez kontekstu drugiej strony odbiorców, niewiele nam już powiedzą. To wywołało burzę wśród użytkowników, którzy niekoniecznie zgadzają się z tą decyzją.
Fakt, że „łapki w dół” często służyły za element wyrażania swojej nienawiści do innych nie jest raczej przedmiotem dyskusji. Zdarzało się to całkiem często i nagminnie. Jednak czy na pewno nie było innego wyjścia z tej sytuacji?

Negatywne opinie nadal będą widoczne dla twórcy danego filmu i jeśli to nie powstrzyma lawiny negatywnych i niekonstruktywnych ocen, osoby najbardziej dotknięte tym faktem wciąż będą go doświadczać. Czas pokaże, czy YouTube nie strzelił sobie w stopę tym posunięciem.

Będziemy obserwować dalsze losy tej decyzji i informować Was jakie będą reakcje użytkowników i samej platformy YouTube. Zapraszamy do śledzenia naszego bloga.

Platforma YouTube przeżyła prawdziwy wstrząs w ostatnim czasie. Jak pewnie wielu z nas zauważyło, n…

Prześlij komentarz

Dodaj Komentarz (0)

Nowsza Starsza