SEO i Content Marketing – dlaczego muszą współgrać

Już od dłuższego czasu przykłada się znacznie więcej uwagi do jakości tekstów, które idą w parze z pozycjonowaniem. Content powinien być unikalny i wartościowy dla użytkownika. Jak więc połączyć SEO i Content Marketing, aby idealnie ze sobą współpracowały? 

#1 Różnice pomiędzy SEO, a content marketingiem
SEO to zdecydowanie bardziej techniczne sprawy, jak np. używanie prawidłowych linków, altów, tagów, etc. Wszystkie te elementy są podstawą content marketingu. Solidne podstawy techniczne w połączeniu z wysokiej jakości treściami zagwarantują oczekiwane wyniki.
Content Marketing to znacznie szersze pojęcie i wcale nie musi odnosić się tylko do SEO. Dobre treści przede wszystkim przyciągają użytkowników, zwiększają zasięg i ruch na stronie.

#2 Treści stale aktualne
Evergreen content to strategia opierająca się na pisaniu tekstów, które nie tracą swojej aktualności. Właściwie powinny być to treści, które odpowiadają na podstawowe pytania danej dziedziny, takie, które są najczęściej wyszukiwane w wyszukiwarce.
Przykład:
Prowadząc blog/stronę o zwierzętach może to być post o najważniejszych szczepieniach dla zwierząt, o podstawowych rzeczach, które muszą znaleźć się w domu, w którym są zwierzęta, etc.

#3 Słowa kluczowe
To element łączący content marketing i SEO. Treść musi być użyteczna dla użytkownika, ale to właśnie dzięki słowom kluczowym wiemy, czego odbiorca szuka. Wystarczy sprawdzić jakie hasła są najczęściej wyszukiwane dla Twojej branży, a następnie wpleść je w treści na stronie, które, to trzeba podkreślić, powinny być użyteczne. Słowa kluczowe muszą wyglądać naturalnie.
Warto regularnie kontrolować listę słów kluczowych i sprawdzać, jak odnoszą się one to tego, co jest na stronie. To wymaga czasu, efekty nie przychodzą z dnia, na dzień.

#4 Link Building i Internal Linking
W link building zasada jest bardzo prosta. Dobry i użyteczny tekst będzie chętniej linkowany i udostępniany. Im więcej linków, które prowadzą do strony, tym lepiej. Internal linking to linkowanie wewnętrzne, bardzo istotny element SEO. Prawidłowe linkowanie na stronie ułatwia użytkownikom poruszanie się po witrynie, a także przyczynia się do prawidłowego zaindeksowania strony przez robota Google.

#5 Nagłówki
Nagłówki są bardzo ważne i dlatego należy poświęcić im trochę czasu. To nagłówek, w głównej mierze, decyduje o tym, czy użytkownik kliknie w dany link czy nie. W nagłówkach warto uwzględnić słowa kluczowe. Ponadto nagłówek powinien określać, co konkretnie znajduje się na stronie. Warto zapamiętać, że nie powinny być one za długie. 
 _____________
Znasz już korzyści, jakie daje pozycjonowanie? Jeżeli nie, to koniecznie sprawdź tutaj.

Już od dłuższego czasu przykłada się znacznie więcej uwagi do jakości tekstów, które idą w parze…

Prześlij komentarz

Dodaj Komentarz (0)

Nowsza Starsza