Wiosenne porządki social media

Wiosna chyba w końcu zawitała do nas na stałe. Dla wielu osób jest to dobry moment na zmiany i wiosenne porządki. Dni są dłuższe, świeci słońce, mamy więcej chęci i energii. Może to też dobry moment, aby „posprzątać” trochę w social media? Wiele firm przygotowuje plan działania z początkiem roku, jednak po czasie okazuje się, że niektóre elementy mogły zostać bardziej dopracowane lub zastąpione czymś zupełnie innym. Może więc teraz czas na poprawki i posprzątanie bałaganu?

#1 Układanie i segregowanie
Każde sprzątanie powinno rozpocząć się od poukładania najważniejszych rzeczy na swoje miejsce prawda? Bez tego nie da pójść do przodu. Jak więc „poukładać” social media? Poprzez stworzenie kalendarza akcji. Na początku każdego miesiąca stwórz plan działania na najbliższe 4 tygodnie. Zapisuj w nim cele, target, planuj posty w mediach społecznościowych. Nie zapomnij zaznaczyć ważnych wydarzeń związanych z firmą, o których warto poinformować swoich obserwujących. Zamieść tam rzeczy, które z pierwszego punktu widzenia są nieistotne. Nigdy nie wiesz, co może Ci się przydać za kilka tygodni. Nie bój się modyfikacji. Kiedy tylko zajdzie taka potrzeba, zmieniaj, dodawaj, jednak nigdy na stałe niczego nie usuwaj (podobno pierwsza myśl zawsze najlepsza).

Nowy miesiąc, nowa kartka z kalendarza. Nie zapomnij archiwizować poprzednich planów. Mogą Ci się przydać do rocznego podsumowania, lub po prostu być inspiracją na kolejne miesiące.

#2 Odświeżenie
Kiedy już wszystko poukładamy, warto trochę odświeżyć przestrzeń, pozbyć się niepotrzebnych rzeczy. Odrobina świeżości wprawia w dobry nastrój, czyż nie? Sprawdźmy czy wszystkie informacje na naszych kanałach społecznościowych są aktualne. Może zmienił się numer telefonu, a może jakieś inne informacje na Twojej stronie są nieaktualne? Sprawdź czy coś nadaje się do wyrzucenia. Jeżeli tak, nie wahaj się i to usuń.
Odśwież swój kanał. Zmień zdjęcie profilowe, zdjęcie w tle. Nie zapomnij zaktualizować ich na wszystkich swoich profilach. W taki sposób nikt nie będzie miał wątpliwości, że to jest faktycznie Twoje konto.

#3 Ciągłe zmiany
Kiedy już wszystko posprzątamy, pozbędziemy się niepotrzebnych rzeczy i odświeżymy swoje najbliższe otoczenie nie powinniśmy zapomnieć o utrzymaniu tego porządku i wprowadzaniu od czasu do czasu jakiś nowości. Przez to humor jeszcze bardziej się polepsza, a jakże!

Śledź na bieżąco wszystkie zmiany jakie zachodzą w social media. Bądź na bieżąco z panującymi trendami i zmieniającymi się algorytmami. Uczestnicz w webinariach, szkoleniach, kursach, lub po prostu dołącz do tematycznych grup na Facebooku, w których użytkownicy piszą o wszystkich nowościach. Poszerzaj swoje umiejętności, zdobywaj nową wiedzę. W social media ciągły rozwój jest krokiem do sukcesu.

Wiosna chyba w końcu zawitała do nas na stałe. Dla wielu osób jest to dobry moment na zmiany i w…

Prześlij komentarz

Dodaj Komentarz (0)

Nowsza Starsza