Etykieta social media

O tym jak powinno się prowadzić stronę na Facebooku, konto na Twitterze czy Instagramie pisano nie raz. Pomimo tego, co rusz można natknąć się na rzeczy, które niekoniecznie pozytywnie wpływają na wizerunek marki. Warto pamiętać o kilku bardzo istotnych rzeczach.#1 Content
Musi być unikalny – to wiemy. Musi być wartościowy – to oczywiste. Warto żeby angażował. Odpowiednio sformułowany post na Facebooku (właściwy temat, call to action) przyczyni się do tego, że odbiorcy z chęcią włączą się w konwersację. O tym, jak zaangażowanie wpływa, chociażby, na zasięg już pisaliśmy. Jeżeli nie wiesz co interesuje Twoich odbiorców nie wahaj się się ich o to wprost zapytać. To najlepszy krok, aby tworzyć ciekawe i angażujące treści.

#2 Planowanie
Można by pomyśleć, że na okrągło powtarza się to samo. Jednak jak inaczej postępować, skoro bardzo dużo ludzi nadal tego nie robi? Nie będziemy monotematyczni – o planowaniu pisaliśmy tutaj.

#3 Hashtagi
O tym, dlaczego warto, też już było. Warto pamiętać, aby dobierać je w sposób odpowiedni i co najważniejsze – żeby nie przesadzić z ich ilością, szczególnie na Instagramie. Warto przyjrzeć się im 2 razy i zostawić te najbardziej powiązane z tematem postu, marką.

#4 Odpowiadanie na komentarze i wiadomości
Co robimy, aby uzyskać jakieś informacje na temat danego produktu lub usługi? Kontaktujemy się bezpośrednio z marką, aby mieć pewność, że informacja będzie potwierdzona. W jaki sposób się kontaktujemy? Zazwyczaj piszemy na Facebooku, Twitterze lub decydujemy się na maila. Czego oczekujemy? Szybkiej odpowiedzi. dlatego pamiętajmy o tym, kiedy to nas zapyta się o coś obecny lub potencjalny klient. Byłoby szkoda, żeby z powodu zbyt długiego czasu na odpowiedź klient poszedł do konkurencji, prawda?

#5 Social media, a sprzedaż
Pamiętaj, że social media to nie narzędzie do sprzedaży. Social media to narzędzie do budowania relacji, budowania zaufania, kreowania pozytywnego i profesjonalnego wizerunku, które w obecnych czasach jest kluczem do sukcesu. Sprzedaż w social media powinna być „efektem ubocznym”, a nie celem samym w sobie.

#6 Konkurencja
Nigdy nie wyrażaj swojej negatywnej opinii na temat konkurencji. Działaj fair. Nie narażaj swojej reputacji, nie kreuj wizerunku tyrana. Jeżeli poniosły cie emocje (chociaż nie powinny) – przeproś. Postępuj jak w przypadku klienta, któremu coś się nie spodobało. Nie wystawiaj swojej marki na pewny konflikt. 

_______________________
Dowiedz się więcej więcej na temat marketingu cyfrowego i mediów społecznościowych.

O tym jak powinno się prowadzić stronę na Facebooku, konto na Twitterze czy Instagramie pisano n…

Prześlij komentarz

Dodaj Komentarz (0)

Nowsza Starsza