Social media – jak pracować efektywnie.

Prowadzisz firmowe kanały w mediach społecznościowych? Ile czasu spędzasz na poszczególnej stronie? Czy wiesz na czym musisz się skupić bardziej? Kilka porad pomoże Ci robić to bardziej efektywnie bez marnowania czasu na nieistotne rzeczy.


#1 Co? Gdzie? Jak długo?
Rzecz, od której powinieneś zacząć to określić, który kanał komunikacji jest dla Twojej firmy najważniejszy i gdzie warto poświęcić więcej czasu na działania. Jeżeli nie wiesz jak to zrobić wystarczy, że odpowiesz na kilka bardzo prostych pytań. Przede wszystkim gdzie masz więcej fanów / obserwujących, z którego social media masz najwięcej ruchu na stronie, który kanał pomaga Ci sprzedać swój produkt, a także gdzie są obecni Twoi potencjalni klienci.

Ważne, aby odpowiedzieć na wszystkie te pytania, ponieważ może się okazać, że mimo iż masz więcej obserwujących na stronie A to najwięcej wejść na stronę masz z portalu B.

Spisz najważniejsze dane, statystyki i zdecyduj, który kanał daje Ci więcej korzyści. Sprawdzaj, testuj, wprowadzaj poprawki. Nie zamykaj się wyłącznie na jedno rozwiązanie, bo o ile teraz wszystko działa tak jak chcesz, o tyle może się to bardzo szybko zmienić, może pojawić się nowy trend, nowe algorytmy.

#2 Planuj
O planowaniu i o tym jak wiele ono daje pisaliśmy już jakiś czas temu tutaj. Oprócz tego twórz dzienną listę „rzeczy do zrobienia”. Rozpocznij dzień planując wszystko co zamierzasz zrobić na poszczególnych kanałach – spisz na kartce, w dokumencie tekstowym lub programie, którego używasz do zarządzania zadaniami. Dzięki temu na pewno o niczym nie zapomnisz. Uwzględnij czas na odpowiadanie na komentarze, wiadomości prywatne, lajkowanie postów czy wypowiadanie się pod innymi postami związanymi z Twoją branżą.

#3 Media społecznościowe to społeczeństwo ;)
To takie oczywiste, a tak często o tym zapominamy. Podczas realizowania kolejnych punktów ze swojej listy „rzeczy do zrobienia” nie zapomnij budować relacji. Jeżeli masz szansę to rozmawiaj ze swoimi fanami i obserwującymi, odpowiadaj na ich komentarze, tweety, reaguj gdy ktoś o Tobie wspomni lub oznaczy Cię w jakimś elemencie.

#4 Pomocne narzędzia
Obecnie dostępny jest cały szereg narzędzi, bardzo wiele darmowych, które pomogą Ci usprawnić pracę. Nie ma oczywiście jednego idealnego, ale czasami warto zastanowić się nad kilkoma, jeżeli korzystanie z nich będzie przynosiło zamierzone efekty. Polecamy narzędzia do planowania postów, robienia statystyk z poszczególnych mediów społecznościowych, narzędzia do tworzenia grafik czy monitorowania.

Prowadzisz firmowe kanały w mediach społecznościowych? Ile czasu spędzasz na poszczególnej stron…

Prześlij komentarz

Dodaj Komentarz (0)

Nowsza Starsza