Reakcje na Facebooku - 3 istotne informacje

Tradycyjne „lubię to” na Facebooku to za mało. Od teraz mamy dostęp do 5 nowych reakcji na post. Co w związku z tym należy wiedzieć? #1 Co? Gdzie? Jak?
Reakcje pokazują się po najechaniu myszką na „lubię to” na komputerach lub poprzez przytrzymanie tego przycisku na urządzeniach mobilnych. Od teraz mamy dostęp do: super, haha, wow, przykro mi, wrrr. Każdy post można oznaczyć wyłącznie jedną reakcją. Jeżeli jednak zmienimy zdanie to z łatwością możemy reakcję cofnąć lub zmienić.

#2 Dlaczego widzę tylko kilka reakcji pod postem?
Facebook zadbał, aby w serwisie nie było przesytu i pod postem pokazuje tylko najpopularniejsze reakcje związane z danym wpisem. Mimo to możemy sprawdzić ile dokładnie osób i w jaki sposób zareagowało. Wystarczy kliknąć na liczbę pokazującą się przy reakcjach, aby dostać pełną liste osób. Zupełnie tak, jak to było dotychczas przy polubieniach.

#3 Jak reakcje wpływają na algorytmy
W chwili obecnej każda reakcja działa tak jak tradycyjne „lubię to”, czyli im więcej aktywności związanych z postem tym większe prawdopodobieństwo pojawienia się postu na tablicy innych użytkowników. To znak dla Facebooka, że dany wpis jest interesujący. Jest jednak duże prawdopodobieństwo, że z czasem algorytmy zaczną rozróżniać poszczególne reakcje. Może być tak, że posty oznaczone reakcją „super” będą chętniej wyświetlanie niż te ze zwykłym „lubię to”.

Tradycyjne „lubię to” na Facebooku to za mało. Od teraz mamy dostęp do 5 nowych reakcji na post.…

Prześlij komentarz

Dodaj Komentarz (0)

Nowsza Starsza