Jak efektywnie korzystać z Instagrama

Korzystasz z Instagrama w celu promowania swojej marki lub sprzedaży produktów czy usług? Czy Twoja praca przynosi oczekiwane efekty? Jeżeli nie to skorzystaj z kilku prostych rzeczy, które poprawią efektywność Twoich działań.#1 Podstawy
Instagram to zdjęcia, hashtagi i opisy. Jedną z podstawowych rzeczy, o której należy pamiętać jest tworzenie takich kompozycji, zdjęć i opisów, aby się wyróżniać na tle innych postów. Należy także w jak najprostszy sposób umożliwić klientom zakup produktów. Możesz wykorzystać w tym celu płatną reklamę, która przekieruje na stronę lub po prostu umieścić bezpośredni link do sklepu internetowego w swoim bio.

#2 Zdjęcia
Dodanie wpisu na Instagrama jest proste, opublikowanie odpowiedniego zdjęcia z dobrym opisem już niekoniecznie. Upewnij się, że znasz znaki szczególne swojej marki, wiesz co ją wyróżnia i czym warto się chwalić. Nie zapomnij o odpowiednich wrażeniach estetycznych. To niezwykle istotne na tego typu portalach społecznościowych. Dobieraj odpowiednie filtry, ale nie zapominaj, że #nofilter też czasami może przynieść ciekawe rezultaty. Tworzysz, aby zadowolić odbiorcę. Korzystaj z opcji kolażu i pokazuj swoje produkty z różnej perspektywy. Nie bój się zbliżeń, rób zdjęcia detali i o ile to możliwe pokazuj praktyczne zastosowanie rzeczy lub usług, które reklamujesz. 
Instagram to dobre miejsce, aby pokazać swoją firmę "od kuchni". Ludzi chcą zobaczyć co i kto kryje się za produktem, który kupią lub usługą, z której skorzystają.

#3 Opis i hashtag
Opis pod zdjęciem możesz uatrakcyjnić dodając kilka emotikon. Są one nad wyraz popularne, często stosowane w zamian za słowa. Emotikona to idealny sposób, aby wyrazić emocje, określić nastrój.
Nie zapomnij o hastagach. To dzięki nim możesz zwiększyć grono swoich obserwatorów, to one pomogą odnaleźć Twoje produkty i usługi na Instagramie. Używaj popularnych w społeczności # i nie zapomnij o stworzeniu tagu pasującego do Twojej marki. Pozwól odbiorcom utożsamiać się z Twoimi produktami i usługami.

Warto też pomyśleć o współpracy z popularną osobą, która pomogłaby rozpowszechnić twoją ofertę, a co za tym idzie, dotrzeć do nowego grona odbiorców.

Korzystasz z Instagrama w celu promowania swojej marki lub sprzedaży produktów czy usług? Czy Tw…

Prześlij komentarz

Dodaj Komentarz (0)

Nowsza Starsza