Planowanie postów w social media

Czy planujesz swoje posty w mediach społecznościowych? Jeżeli nie masz planu publikacji to sprawdź dlaczego powinieneś go zrobić, a jeżeli tak, to skorzystaj z kilku wskazówek, które pomogą Ci usprawnić planowanie i zwiększyć zasięg. 

Dzięki kalendarzowi aktywności będziesz mieć kontrolę nad ilością treści, jaką dostarczasz fanom i obserwującym. Pomoże Ci także określić jaki rodzaj treści i w jakich godzinach publikacji przynosi najlepsze rezultaty.

#1 Częstotliwość
W mediach społecznościowych tak samo jak w blogowaniu, powinno się określić częstotliwość dodawania postów. Mając kalendarz widzisz jakie, gdzie i ile aktywności jest zaplanowanych. Dzięki temu unikniesz luk lub zbyt wielu postów w krótkim czasie. Nawet w przypadku kiedy pojawi się jakaś informacja z ostatniej chwili jeden rzut okna na kalendarz pomoże Ci zdecydować kiedy najlepiej opublikować niezaplanowany post.

#2 Godzina
Kiedy wyznaczysz dni w jakie będziesz publikować warto tez ustalić o jakiej godzinie. Nie ma tu uniwersalnej zasady. Musisz testować w jakich godzinach Twój target jest najbardziej aktywny. Próbuj publikować posty o różnych porach dniach i sprawdzaj, który z nich osiąga najlepsze zasięgi i jest angażujący. Obserwując statystyki w szybkim czasie określisz najlepszy czas na publikację treści.
Możesz przewidzieć czas, w jakim Twoja grupa będzie najbardziej aktywna. Zależy to m.in. od pracy, szkoły, sposobu spędzania czasu wolnego czy mobilności – czynników jest wiele. Coraz częściej ludzie w drodze do pracy i z pracy przeglądają social media korzystając z telefonu lub tabletu.

#3 Powtarzaj
Wiele osób popełnia błąd publikując informację o poście na blogu tylko jeden raz. To pierwszy krok to tego, aby stracić ruch. Przypomnienie starego postu może osiągnąć lepsze wyniki niż po publikacji.
Puść informację o nowym poście chwilę po jego publikacji, a następnie zrób to samo po kilku godzinach. Sprawdź jak przełoży się to na liczbę odwiedzin. Co jakiś czas przypominaj o postach, które zostały opublikowane wcześniej. Skorzystają z tego nowi obserwujący i osoby, którym umknęła wcześniejsza informacja o danym poście.


Podczas tworzenia kalendarza nie obawiaj się próbować różnych rozwiązań. W celu uzyskania jak najlepszych rezultatów, zaangażowania i zasięgów udostępniaj treści w wielu sieciach na różne sposoby. 


Czy planujesz swoje posty w mediach społecznościowych? Jeżeli nie masz planu publikacji to spraw…

Prześlij komentarz

Dodaj Komentarz (0)

Nowsza Starsza