6 sposobów na promocję bloga w social media

Każdy chce być doceniony za ogrom pracy jaki włożył w dany projekt czy rzecz, którą stworzył. Dlaczego więc stosować nieefektywne formy promocji artykułu, który napisaliśmy na blogu? Przecież poświęciliśmy czas na zebranie materiałów i jego stworzenie, wykonaliśmy pracę. Jeżeli chcesz, aby inni czytali Twoje posty poświęć trochę czasu na badania i podejmij odpowiednie działania. Poniżej dajemy Ci listę 6 sposobów jak przyciągnąć na Twoją stronę czytelników.

#1 Rozeznaj się w temacie

Nie ma chyba nic gorszego niż poświęcenie czasu na tworzenie treści, promowanie postu w mediach społecznościowych, a następnie bycie ignorowanym i niezauważanym w sieci. W pierwszej kolejności powinieneś określić do jakiej grupy odbiorców chcesz trafić. Następnie zastanów się w jakich mediach społecznościowych są oni najbardziej aktywni i w jakiej porze dnia najlepiej do nich dotrzeć.
Kiedy mamy już określone podstawowe rzeczy warto przyjrzeć się dokładniej portalom społecznościowym, w których nasi potencjalni czytelnicy są najaktywniejsi. Poszukaj grup lub społeczności, w których mógłbyś opublikować informację o wpisach na blogu, zastanów się ewentualnie jakie hashtagi (#) najlepiej pasowałyby to tematyki, którą podejmujesz, a także z kim mógłbyś budować relacje i wchodzić w interakcje, aby poszerzyć zasięg osób, do których możesz dotrzeć.

#2 Działaj w grupach, ale bez autopromocji

Wspomnianych wcześniej grup i społeczności w social media jest mnóstwo. Jednak nie powinniśmy dołączać do nich wyłącznie w celu promowania postów. Czasami za takie działania można zostać wykluczonym. Warto udzielać się w nich, zadawać pytania i odpowiadać. W taki sposób stajemy się rozpoznawalni, a to także jest istotna cecha. Jeżeli ktoś potrzebuje pomocy, a artykuł na Twoim blogu jest rozwiązaniem tych problemów nie obawiaj się i poleć go.

#3 Używaj różnych hashtagów, aby zwiększyć zasięg

Dotyczy to zarówno Instagrama i Twittera. Na Facebooku nie działają one już tak, jakbyśmy tego chcieli. Klikając na dany hashtag nie pojawią się nam wszystkie wpisy otagowane tym konkretnym #. Niestety. Nic jednak straconego, ponieważ i Twitter, i Instagram to obecnie bardzo silme social media. Warto mieć także na względzie, że hashtagi to nieodłączny element opisu zdjęć na Instagramie, dlatego nie obawiajmy się ich używać.

#4 Nie spamuj tweetami

To bardzo ważne ponieważ wrzucanie wielu tweetów w krótkim czasie na podobny temat może przynieś efekt odwrotny do oczekiwanego. Nikt nie lubi być zalewany wieloma informacjami na ten sam temat. Przez taki SPAM możemy stracić zarówno obecnych jak i potencjalnych obserwujących. Na Twitterze warto włączać się w dyskusje odbywające się pod hashtagiem, który nas interesuje.

#5 Wzmiankuj o innych

Czy do tworzenia treści na swoim blogu wykorzystujesz informacje innych osób, opierasz się na zewnętrznych badaniach? Warto o nich wspomnieć w poście w social media. Oni dostaną powiadomienie, że ktoś, gdzieś o nich pisał. Kto wie, może włączą się do dyskusji, a może poradzą te informację dalej? Warto próbować wielu dróg zwiększenia zasięgu.

#6 Znajdź narzędzia, które Ci pomogą

To oczywiste, że nie jesteś w stanie wszystkiego robić samodzielnie przez cały czas. W internecie jest dostępnych mnóstwo narzędzi usprawniających pracę. Narzędzia do planowania postów, do monitoringu sieci, a także ciekawe narzędzia do tworzenia darmowych grafik. Poświęćmy odrobinę czasu, sprawdźmy do czego mamy dostęp i zacznijmy jeszcze efektywniej działać w social media. 

 ______________________________

Dowiedz się więcej więcej na temat marketingu cyfrowego i mediów społecznościowych.

Każdy chce być doceniony za ogrom pracy jaki włożył w dany projekt czy rzecz, którą stworzył. Dlac…

Prześlij komentarz

Dodaj Komentarz (0)

Nowsza Starsza