4 rzeczy, których nie powinieneś publikować w social media

Media społecznościowe dają możliwość dzielenia się nie tylko informacjami, pomysłami ale także zdjęciami i filmami w kilka sekund z setkami czy tysiącami osób, które nas obserwują. Wiadomo, że nie wszystkie informacje powinny ujrzeć światło dzienne. Dlatego każdy opublikowany post powinien być przemyślany. Nie dopuśćmy do sytuacji, w której ktoś z naszego powodu poczuje się zażenowany czy zawstydzony.

Sprawdź naszą listę rzeczy, których nie należy publikować w social media:

#1 Obraźliwe treści/wulgaryzmy
Właściwie w każdym rodzaju wpisów w mediach społecznościowych można użyć obraźliwe treści. Mogą to być niesmaczne żarty, grafiki, filmy, komentarze publikowane przez markę, czy zwykłe wpisy. Niektórym może się wydawać, że użycie od czasu do czasu jakiegoś wulgaryzmu jest dopuszczalne, np. w zabawnej grafice czy memie. Nie zapominajmy, że nasza aktywność w social media to budowanie relacji, zaufania, budzenie respektu. Taka drogą nie powinny podążać nawet najbardziej „wyluzowane” marki.

#2Negatywne treści o szefie lub współpracownikach
Media społecznościowe nie są miejscem, w którym powinno się pisać swoich pretensji na temat szefostwa czy kolegów z pracy. Po pierwsze jest to bardzo nieprofesjonalne, a po drugie może to być to pierwszy krok do dalszych działań prawnych.

#3Plotkowanie, atakowanie konkretnych osób lub firm
Chcąc publicznie napisać coś negatywnego o konkretnej osobie lub instytucji zastanówmy się czy jest sens. Czy nie lepiej wyjaśnić niejasne kwestie w rozmowie prywatnej. Musimy pamiętać, że atakowanie kogoś publicznie zazwyczaj zrywa wszelkie relacje z dana osobą czy firmą. Bardzo często bywa też tak, że postępowanie w ten sposób, więcej mówi o osobie, która atakuje niż o stronie atakowanej.


#4 Wszystko, czego nie chcesz aby było w sieci
Publikując coś w internecie musimy założyć, że pozostanie to tam na zawsze. Publikując coś w social media musimy wiedzieć z jakimi ewentualnymi konsekwencjami będziemy musieli się liczyć, musimy umieć przewidywać. Szczególnie teraz, kiedy robienie zrzutów ekranów jest nad wyraz popularne. Zanim coś opublikujesz zadaj sobie pytanie czy za jakiś czas będziesz chciał to oglądać w Internecie.

Dowiedz się więcej więcej na temat marketingu cyfrowego i mediów społecznościowych.

Media społecznościowe dają możliwość dzielenia się nie tylko informacjami, pomysłami ale także zdj…

Prześlij komentarz

Dodaj Komentarz (0)

Nowsza Starsza