Marketing na Pintereście. Jak osiągnąć sukces?

Pinterest to doskonały kanał komunikacji dla firm które tworzą rzeczy użyteczne, a także których synonimem jest design, jako szeroko pojętne określenie.

Bo tak naprawdę design w dzisiejszych czasach jest bardzo ważny w wielu dziedzinach. To nie tylko producenci mebli, dodatków, wystroju wnętrz, czy firm odzieżowych. Design wkradł się pomiędzy kosmetyki, a nawet fryzjerstwo. Pinterest kładzie nacisk na fotografie, na piękne ujęcia, ciekawe zestawienia, a także na użyteczne triki. Dobry content w szybki sposób stanie się viralem. Warto mieć na uwadze, że 80% użytkowników to kobiety. Użytkownicy chętnie przypinają kolejne piny, wychodzą z założenia, że lepiej wygląda 100 pinów na tablicy niż1. Jeżeli zależy Ci na budowaniu szerokiego grona odbiorców musisz pamiętać o kilku podstawowych rzeczach:

#1 Przeglądanie tablic
Przeglądanie tablic uzależnia, wciąga, ciężko się oderwać i wyłączyć stronę. Jeżeli będziesz publikować wysokiej jakości content, określisz prawidłowo kategorię to możesz mieć pewność, że grono odbiorców zacznie się poszerzać, a to z kolei zwiększa gwarancję, że Twoje piny będą repinowane, co spowoduje, że zobaczy je jeszcze więcej osób.
Tkwi w tym wszystkim jeden problem. Jest wiele dobrej jakości pinów, które w połączeniu z milionem użytkowników sprawiają, że dane zdjęcie może być popularne tylko przez kilka minut. Wniosek nasuwa się szybko. Jeżeli skierujemy swoje działania marketingowe na Pinteresta musimy być przygotowani, że będzie to bardzo czasochłonne zajęcie.

#2 Ile pinów na minutę
To, że musisz zadbać o regularne, a także częste publikowanie nowych pinów nie oznacza, że masz przypinać je po kilkanaście na minutę. To może skutkować efektem przeciwnym do zamierzonego. Zamiast rozszerzać grono swoich odbiorców spowodujesz, że zaczną oni od Ciebie odchodzić. Z drugiej strony istotne jest zapełnienie swojego konta, zbudowanie kilku tablic i zapełnienie ich.
Pamiętaj, że użytkownicy Pinteresta działają podobnie jak użytkownicy innych portali społecznościowych. Z tą różnicą, że w przypadku Pinteresta użytkownicy portalu widzą na ekranie całe mnóstwo dużych obrazów, a nie np. krótkie tweety. Dlatego skorzystaj z ukrytych tablic, aby zapełnić swój profil, a niekoniecznie denerwować odbiorców spora ilością pinów w bardzo krótkich czasie.

#3 Bio
Oprócz zapełnionych pinami tablic drugą ważną rzeczą jest bio, czyli sekcja z informacjami na temat Twojej firmy. Dopóki Twoi odbiorcy nie przeczytają tych informacji nie będą wiedzieć czym tam naprawdę się zajmujesz. Oczywiście, twoje piny przekazują mnóstwo informacji, ale to właśnie Twoje bio jest miejscem, w którym możesz napisać czym się interesujesz, w jakiej dziedzinie jesteś ekspertem.

#4 Piny i blog to jedność
Publikowanie na Pintereście obrazów, które znajdują się na Twojej stronie czy blogu może zwiększyć ruch na tych stronach. Grafika z ciekawym tytułem sugerującym, że coś interesującego znajduje się na stronie poprawia klikalność.
Tak samo nie należy zapomnieć o podaniu adresu strony lub bloga w informacjach na temat profilu. Jeżeli ktoś nie ma czasu na przeglądanie Twoich pinów w szybki sposób będzie mógł się mimo to przenieść na stronę klikając w podany link.

#5 Tablice i piny
Przemyśl sposób rozplanowywania pinów. Stwórz kilka tematycznych tablic, w zależności od Twojej działalności i zapełniaj je. Zbyt dużo tablic z kilkoma pinami na każdej nie będzie przynosiło profitów. Użytkownicy będą znudzeni przeskakiwaniem pomiędzy tablicami. Wygodniej będzie jeżeli będą scrolować jedna tablicę przez dłuższy czas. Postaraj się mieć przynajmniej 20 pinów na każdej tablicy Przypinaj piny mając w pamięci #2.

#6 Różnorodność
Zadbaj o różnorodność swoich tablic nawet jeśli Twoja działalność zamyka się w jednej specjalizacji. Im więcej kategorii przypiszesz do swoich tablic, tym większe grono odbiorców uda Ci się zgromadzić.


Pinterest to potężna, a na dodatek uzależniająca sieć społecznościowa. Kolorowe piny przykuwają uwagę i dzięki temu można w łatwy i szybki sposób zebrać spore grono odbiorców. Warto poświęcić czas na stworzenie wartościowego contentu. 

___________________________
Potrzebujesz pomocy? Zainteresowałeś się marketingiem prowadzonym w mediach społecznościowych?  Kliknij tutaj.

Pinterest to doskonały kanał komunikacji dla firm które tworzą rzeczy użyteczne, a także których…

Prześlij komentarz

Dodaj Komentarz (0)

Nowsza Starsza