5C sukcesu w social media

Google wprowadza zmiany w algorytmach, zmieniają się algorytmy Facebooka, zmieniają się trendy panujące w social mediach, pojawiają się nowe media społecznościowe jednak jest pewna rzecz niezmienna. To 5 rzeczy, które niezależnie od zmian pozwolą Ci osiągnąć sukces. Content (treść)- Nie bez powodu znajduje się on na samym początku. Unikalna treść jest bez wątpienia najważniejsza. Użytkownicy są wymagający. Dobry content przyciągnie i zaangażuje odbiorców, a co za tym idzie przyczyni się do tego, że zostaną oni z Tobą na dłużej i zaczną korzystać z Twoich usług.

Capturing (przechwytywanie)- Ludzie nie chcą być w targecie, świadomie nikt nie zgodzi się, aby być częścią jakiejś kampanii. Dlatego twórcy treści muszą ich „przechwycić”. Jak to zrobić? Otóż tworzyć dobry content, który ludzie chętnie będą udostępniać czy komentować. W taki sposób nieświadomie staną się częścią działań. Nie chodzi tylko o publiczne przekazywanie treści. Liczy się także to, o czym piszą Twoi fani w rozmowach prywatnych.

Conversion (konwersja)- w internecie ciągle jest jeszcze miejsce dla płatnych kampanii. Kiedy tworzysz kampanię, cel jest jeden-konwersja. Nie promuj postów na Facebooku aby zwiększyć zasięg i zaangażowanie, to można zrobić bez płatnych kampanii. Płać za konwersje sprzedaży czy za konwersję zwiększającej się bazy danych.

Conversation (konwersacja)- Ludzie chcą być zaangażowani w działania marek. Buduj konwersacje, w które ludzie będą się chętnie angażować. Zadawaj pytania, proponuj jakieś opcje do wyboru. Nie wysyłaj komunikatów, a komunikuj się.

Community (społeczność)- komunikujesz się z ludźmi? Stwórzcie wspólną społeczność. Rozmawiajcie o wspólnych doświadczeniach, pytaj się o oczekiwania i pomysły. Spraw żeby Twoja społeczność poczuła się wyjątkowo.


Nie musisz skupić się na wszystkich tych elementach. Miej je po prostu na względzie ustalając strategię działania w social media. Pamiętaj, że to budowanie relacji z ludźmi jest najważniejsze.

Jeżeli szukasz pomocy w obsłudze social media skontaktuj się z nami. Sprawdź naszą ofertę tutaj 

Google wprowadza zmiany w algorytmach, zmieniają się algorytmy Facebooka, zmieniają się trendy p…

Prześlij komentarz

Dodaj Komentarz (0)

Nowsza Starsza