SEO czy Social Media. Co jest lepsze?

Czy zastanawiałeś się kiedyś co jest lepsze? Czy lepiej inwestować w pozycjonowanie strony internetowej czy może lepsze efekty przyniosą media społecznościowe?


Przed takim wyborem stają często osoby mające jednoosobowe firmy lub mały czy średni biznes, których budżet i zasoby są ograniczone. Prawidłowa odpowiedź jest tylko jedna. SEO i social media są tak samo istotne dla Twojego biznesu.

NAGŁÓWEK
Zarówno w pozycjonowaniu, jak i w mediach społecznościowych nagłówki pełnią istotną rolę. Zastanawiasz się, który z nich ma większy priorytet? Z jednej strony chciałbyś mieć chwytliwy tytuł, który przyciągnąłby ludzi i zwiększył zasięg na Facebooku, a z drugiej strony zależy Ci na tytule, który zawierałby słowa kluczowe, który byłyby pozycjonowane w wyszukiwarkach. Oczywiście obydwa przypadki są równie ważne, dlatego musisz wykazać się kreatywnością.

SPAM i FAŁSZYWE KONTO
Hejterzy są wszędzie i tak naprawdę nie wiesz kiedy wymierzą cel w Ciebie lub Twoją firmę. Musisz być na to przygotowany, ponieważ działanie pod wpływem emocji rzadko kiedy daje jakiś profit. Były już sytuacje kiedy ktoś stworzył fałszywy fanpage jakiejś firmy, a następnie obrażał użytkowników, trollował i SPAMował. Przez takie przypadki tracisz autorytet. Musisz być czujny. Monitoruj internet, aby móc w porę zareagować. Jeżeli faktycznie okaże się, że ktoś stworzył fałszywe konto i działa w Twoim imieniu na jakimś portalu nie zastanawiaj się i od razu zgłoś takiego użytkownika. Podobna sytuacja dotyczy komentarzy na Twojej stronie internetowej. Przez cały czas musisz monitorować kto i co pisze na Twoim blogu. Jeżeli nie masz na to czasu pewniej będzie w ogóle wyłączyć możliwość komentowania. 

 WYSZUKIWANIE
Jeżeli zdasz sobie sprawę jak wygląda obecnie wyszukiwanie informacji w sieci będziesz wiedział, że zarówno SEO jak i social media są na tym samym poziomie ważności. Wyszukiwanie to klasyczne wklepywanie w wyszukiwarkę fraz lub sformułowań, a następnie klikanie po kolei w linki i sprawdzanie, która strona nam bardziej przypada do gustu. Z drugiej strony wyszukiwanie to klikanie w hashtagi na Twitterze czy Instagramie, a także kierowanie swoich zapytań bezpośrednio na You Tubie. Nie musisz mieć konta na każdej platformie. Wybierz tę odpowiednią dla Twojego biznesu i tam kieruj wszystkie swoje aktywności.

WYGLĄD
Wygląd strony internetowej jest dla Ciebie ważny prawda? Profesjonalny wygląd strony sugeruje, że także usługi wykonywane przez daną firmę są profesjonalne. Strona jest wizytówką. Należy pamiętać , że to samo tyczy się wyglądu profili w mediach społecznościowych. Zadbaj, aby kolorystyka i grafiki były spójne z tymi, które są na Twojej stronie. Szczegóły są tutaj istotne.

TREŚĆ
Wisienką na torcie jest oczywiście content. Twórz wyłącznie wysokiej jakości treści, unikatowe artykuły na Twojej stronie i w sieci. To ma ogromne znaczenie dla dzisiejszego SEO. Dla social media ważne są virale, czyli treści, które w szybkim czasie rozejdą się po całym internecie. Tworzenie virali, czyli postów, które są chętnie udostępniane i podawane dalej przyczyni się do pozyskania nowych fanów, którzy mogą okazać się twoimi potencjalnymi klientami. 

 ___________________________
Jeżeli ciągle nie jesteś przekonany co do tego czy SEO jest równie istotne co działania w social media i na odwrót skontaktuj się z nami

Czy zastanawiałeś się kiedyś co jest lepsze? Czy lepiej inwestować w pozycjonowanie strony inter…

Prześlij komentarz

Dodaj Komentarz (0)

Nowsza Starsza