Jak odnaleźć się w social media

Zaczynasz dopiero swoją działalność w social media, a może Twoja aktywność nie przynosi oczekiwanych efektów? Mamy dla Ciebie kilka wskazówek jak dobrać odpowiednie kanały komunikacji, jak określić rodzaj swojej działalności w mediach społecznościowych,a także jak scharakteryzować swoją grupę docelową.Jak wybrać odpowiedni kanał i odbiorców w social media?
Mówi się, że początki są najtrudniejsze. W przypadku doboru odpowiednich mediów społecznościowych dla Twojego biznesu powinieneś odpowiedź sobie na pytanie gdzie tak właściwie znajdują się Twoi klienci. Czy jest ich więcej na Facebooku, Twitterze, Instagramie, a może na Snapchacie? Pomogą Ci w tym dostępne obszerne statystyki użytkowników social media. Określ wzór Twojego klienta. Ustal w jakim jest wieku, jakiej jest płci, czym się interesuje, gdzie może pracować. Im więcej szczegółów uda Ci się ustalić, tym łatwiej Ci będzie wybrać odpowiedni kanał i tym prościej przyjdzie Ci tworzenie wartościowego contentu. Weź pod uwagę charakter danego portalu społecznościowego i określ czy masz wystarczającą ilość czasu i ewentualnie zasobów ludzkich, aby nim zarządzać. Lepiej wybrać dwa portale i solidnie nimi zarządzać, niż stworzyć swój profil wszędzie, gdzie się da i nie mieć czasu odpowiednio i regularnie być tam obecnym. Jeżeli Twoja firma na charakter B2B skoncentruj się na profesjonalnym prowadzeniu swojego profilu na portalu LinkedIn, jeżeli działasz w B2C skup się na budowaniu relacji z obecnymi i potencjalnymi klientami.

Kto ma zarządzać kanałami mediów społecznościowych?
Wybierz kompetentną osobę spośród zespołu, który dotychczas stworzyłeś lub zatrudnij nowego pracownika. Powinna to być osoba posługująca się poprawną polszczyzną, przyjazna, a także cierpliwa i rozważna kiedy pojawi się kryzys, bądź hejt. W takich sytuacjach w żadnym wypadku nie powinna kierować się emocjami. Ponadto należy w grupie opracować szczegółowy plan na wypadek wcześniej wspomnianego kryzysu. Nie należy wychodzić z założenia, że „nam się kryzys na pewno nigdy nie przydarzy”. Może on nadejść w najmniej spodziewanym momencie, a działać należy szybko. Należy pamiętać, że prawidłowe działania podczas kryzysu mogą przynieść więcej korzyści niż dotychczasowe działania. Przetestuj i dobierz odpowiednie narzędzia do zarządzania poszczególnymi kanałami i monitorowania social mediów. Na rynku powstaje dużo, coraz to lepszych aplikacji i platform ułatwiających i poprawiających efektywność pracy. Skorzystaj z nich!

Jak zarządzać?
Opracuj strategię działania, określ w jakim kierunku ma pójść Twoja działalność, co chcesz przez to uzyskać. Opracuj kalendarz aktywności, aby content pojawiał się regularnie. Pamiętaj, że powinien być on wartościowy i ciekawy. Tylko dzięki temu Twoje zasięgi zaczną się poszerzać. Nie bombarduj swoich fanów i obserwatorów ciągłymi opisami produktów z linkami do stron, na których się znajdują. Dodawaj ciekawostki, podążaj za trendami, obserwuj aktualne akcje i włączaj się w nie. Opracuj plan budżetowy na swoją działalność i ewentualną promocję swoich aktywności. Postaw się w pozycji swojego odbiorcy i zastanów się jakich postów i jakich informacji byś oczekiwał, co byłoby dla Ciebie interesujące i pamiętaj, że to co dla Ciebie jest oczywiste nie zawsze musi być takie dla twoich odbiorców. 

__________________________
Jeżeli szukasz więcej informacji na ten temat lub potrzebujesz pomocy w zarządzaniu swoimi profilami w social media zajrzyj na naszą stronę internetową https://www.talem.eu/obsluga-mediow-spolecznosciowych

Zaczynasz dopiero swoją działalność w social media, a może Twoja aktywność nie przynosi oczekiwa…

Prześlij komentarz

Dodaj Komentarz (0)

Nowsza Starsza