Czy warto wysyłać newsletter?

Newsletter to forma elektronicznego biuletynu, który jest wysyłany za pomocą poczty elektronicznej do osób zapisanych na listę subskrybentów. Przyjęło się, że jest to bezpłatna forma przekazywania informacji.Dlaczego warto zacząć wysyłać newsletter?
Jest to jedno z najważniejszych narzędzi komunikacji i utrzymania kontaktu z klientem. Dobrze napisany newsletter jest efektywnym sposobem angażowania swoich subskrybentów. Ponadto dzięki dobrze skonstruowanemu newsletterowi kreujesz swój pozytywny i profesjonalny wizerunek.

O czym pisać?
W pierwszej kolejności powinieneś zapamiętać, że lista Twoich subskrybentów to lista ludzi wyjątkowych. Ludzi, którzy udostępnili Ci swój adres mailowy, bo oczekują czegoś interesującego, czegoś więcej niż mogą mieć wszyscy Twoi fani i obserwatorzy na portalach społecznościowych. Mając to na uwadze możesz na przykład poinformować swoich subskrybentów szybciej niż pozostałe osoby o nowym wpisie na blogu, o nowym produkcie, o nadchodzących zmianach, nowej ofercie, możesz wysłać im kod rabatowy na swoje produkty lub poinformować ich o promocji w pierwszej kolejności. Możliwości jest naprawdę mnóstwo, pełna dowolność.

O czym należy jeszcze pamiętać?
Newsletter powinien być wysyłany w regularnych odstępach czasu, np. co tydzień, raz na miesiąc, co dwa tygodnie. Ważne jest, aby nie zalewać subskrybentów SPAMem, ponieważ twoja lista adresów mailowych sukcesywnie zacznie się zmniejszać. Wysyłaj tylko istotne i ciekawe informacje. Nie zapomnij o mailach spersonalizowanych, to bardzo ważne. Nie używaj sformułowań „ czy widziałeś/aś już” tylko do kobiet wyślij mail „czy widziałaś”, a do mężczyzn „czy widziałeś”. Obecnie są dostępne na rynku narzędzia do obsługi newsletterów, które bardzo ułatwiają cały proces tworzenia i rozsyłania, a nawet prowadzenia statystyk. Znajdź odpowiedni dla siebie.
Zadbaj o szczegóły. Stwórz szablon, skup się na poprawnej polszczyźnie, unikaj błędów. Twój newsletter jest niejako Twoją wizytówką. Musi być profesjonalny. Praca jakąś włożysz w tworzenie newsletterów na pewno przyniesie Ci wiele korzyści. Twórz ciekawe, zabawne lub rzeczowe newslettery, a liczba subskrybentów na pewno będzie się sukcesywnie powiększać. 

 _________________________________________
Szukasz kogoś kto pomoże Ci zaistnieć i wypromować się w sieci? Zapraszamy do naszej oferty na stronie Talem Technologies

Newsletter to forma elektronicznego biuletynu, który jest wysyłany za pomocą poczty elektroniczn…

Prześlij komentarz

Dodaj Komentarz (0)

Nowsza Starsza