Która sieć społecznościowa jest najlepsza dla małego biznesu?

Bez wątpienia każda firma powinna być dzisiaj obecna w mediach społecznościowych. Jednak przyglądając się liście portali, które z dnia na dzień stają się coraz bardziej popularne ciężko zdecydować na których stronach social media powinniśmy zacząć swoją działalność. 

Ze wszystkich dostępnych dzisiaj platform społecznościowych ciężko wskazać jedną, w której jest najwięcej Twoich potencjalnych klientów. Dlatego na początku warto skupić się na tych najpopularniejszych i ważnych ze względu kreowania wizerunku firmy, a mianowicie:
 • Facebook
  Ponad 99% wszystkich użytkowników mediów społecznościowych ma swoje profile na Facebooku. Portal ten ma wpływ na przeszło 50% decyzji odnośnie zakupów online. Około 70% przedsiębiorców pozyskuje swoich klientów dzięki posiadaniu i prawidłowym prowadzeniu swojej strony na Facebooku. Najpopularniejszy portal społecznościowy to najprostszy sposób, aby wypromować swoja markę. Wystarczy, że coś opublikujesz, aby trafiło do Twoich fanów. Ponadto zaangażowanie i zasięg swoich postów możesz bez problemu zwiększyć dzięki kampanii reklamowej. Jeżeli dobrze sprecyzujesz swoją grupę docelową, niewielkim nakładem kosztów osiągniesz wysokie zyski.
 • Twitter
  Twittera używają wszyscy. Od międzynarodowych koncernów, przez miliony użytkowników, po małe lokalne przedsiębiorstwa. To doskonałe narzędzie do zbudowania z klientami właściwiej relacji. Działania na Twitterze wymagają nakładu pracy i przemyślanych działań, jednak warto w niego zainwestować swój czas. Można w doskonały sposób wykreować swoją firmę, pozyskać nowych klientów i dbać o dobry wizerunek. Kto nie jest na Twitterze ten traci bez wątpienia. Warto obserwować marki, które na ćwierkającym portalu wiodą prym i uczyć się od nich stosowanych technik.
 • Google+
  Krąży w sieci wiele opinii na temat tego portalu społecznościowego. Pomimo tego, że nie jest on tak popularny jak Facebook czy Twitter ma swoje zalety. Publikowanie wpisów w G+ ma wpływ na pozycjonowanie stron internetowych. Jeżeli masz już konta na innych portalach społecznościowych, a nie jesteś obecny na Google+, może warto dać mu szanse? 

  ______________________________________
  Chciałbyś, aby Twoja strona internetowa znajdowała się na wysokich pozycjach w wyszukiwarce Google? Sprawdź naszą ofertę pozycjonowania na stronie https://www.talem.eu/seo-pozycjonowanie-stron-internetowych

Bez wątpienia każda firma powinna być dzisiaj obecna w mediach społecznościowych. Jednak przygląd…

Prześlij komentarz

Dodaj Komentarz (0)

Nowsza Starsza