Jak wyróżnić się w social media?

Trendy w social media zmieniają się bardzo szybko, a to stanowi wyzwanie dla każdej marki. Za zmianami należy podążać i wpisywać w nie swoje działania. Coraz więcej firm stawia sobie za główny cel budowanie relacji, dlatego tak ważne jest wyróżnianie się. Burza mózgów i eksperymenty
Publikowanie podobnej treści, w podobnym stylu początkowo może przynieść ogromne zyski, jednak z czasem może stać się dla odbiorców nudne i bez wyrazu. Burza mózgów ze współpracownikami często daje możliwość spojrzenia na pewne aspekty z innej perspektywy, pozwala stworzyć nowe pomysły, niejako odświeżyć dotychczas prowadzone działania w mediach społecznościowych.
Można ponadto poeksperymentować. Spróbować pisać w innym stylu (bardziej sprecyzowanym, oficjalnym lub przeciwnie, bardziej kolokwialnie, swobodniej) i sprawdzić jak wpływa to na zasięg i zaangażowanie odbiorców.

Sugestie użytkowników
Nie jest błędem zapytanie swoich fanów czy obserwujących co na danym kanale lubią najbardziej. Należy zawsze zwracać uwagę na sugestie użytkowników i w miarę możliwości wprowadzać zmiany w prowadzonych działaniach. Może fani oczekują więcej zdjęć, filmów, kuponów rabatowych, a może więcej konkretnych informacji o produktach.

Element zaskoczenia
Niespodzianka, zaskoczenie to elementy, które bardzo często mają pozytywny rozgłos w mediach społecznościowych. Nie należy ich unikać, a wręcz przeciwnie wpisać w plan postów coś niecodziennego. Zabawne posty, użycie popularnego hashtagu przykuwają wzrok i są chętniej przekazywane dalej. Warto mieć to na uwadze planując budowanie relacji z klintami.

Na bieżąco oceniaj
Sprawdzaj na bieżąco statystyki i oceniaj je (tygodniowo, miesięcznie). Wyeliminuj w dalszych działaniach rzeczy, które nie przyniosły zamierzonych efektów, metodą prób i błędów znajdź najlepsze rozwiązanie, sprawdź co zwiększa zasięg, zaangażowanie i powielaj podobne elementy.

Porównuj
Porównuj swoje działania z działalnością konkurencji. Sprawdzaj jakie błędy popełnia i unikaj ich na swoich kanałach. Nie powielając błędów innych skrócisz swoją drogę do sukcesu i doskonałego zbudowania relacji z klientami i fanami.

Nie bój się eksperymentować, użytkownicy mediów społecznościowych lubią zaskakiwani, szokowani i rozbawiani na różne sposoby. Monitoruj trendy i wpisuj w nie swoją działalność. Używaj popularnych hashtagów, zwrotów, włączaj się w akcje. Nie pozwól zapomnieć i zgubić się swojej marce w mediach społecznościowych. 


____________________________________________________
Potrzebujesz pomocy w prowadzeniu kanałów w mediach społecznościowych? Możemy Ci pomóc https://www.talem.eu/obsluga-mediow-spolecznosciowych

Trendy w social media zmieniają się bardzo szybko, a to stanowi wyzwanie dla każdej marki. Za zm…

Prześlij komentarz

Dodaj Komentarz (0)

Nowsza Starsza