12 marca dniem porządków na Facebooku

12 marca Facebook zabiera się do „wiosennych porządków”. Na czym one polegają? Nastąpi weryfikacja kont użytkowników, a wszystkie fikcyjne polubienia znikną. Może się okazać, że niektóre fanpage'e stracą wiele takich „polubień”.

"Niedawno zmieniliśmy sposób liczenia osób lubiących strony. Po 12 marca liczba polubień może się zmniejszyć w związku z usunięciem polubień z nieaktywnych kont na Facebooku". Taki komunikat od jakiegoś czasu stanowi powód do zmartwienia dla wielu adminów.
Oczywiście fanpage'e, które mają aktywnych fanów, nie mają powodu do zmartwień. Facebook usunie bowiem tylko te polubienia, które pozyskane zostały od użytkowników, którzy skasowali już swoje konta, albo od dłuższego czasu nie używają Facebooka.

Straty fanów dotkliwie odczują i zauważą natomiast te fanpage'e, które kupiły fanów, będące w  rzeczywistości fikcyjnymi kontami wygenerowanymi automatycznie przez roboty i przeznaczonymi do „jednorazowego wykorzystania”.

Podobne porządki przeprowadził Instagram, a niektórym ubyło nawet 15% obserwujących. Justin Bieber utracił ponoć ponad 3,5 mln fanów!
Nic więc dziwnego, że wiele firm z niepokojem czeka na wyniki „czystki” na Facebooku.

Już jutro przekonamy się jak te porządki odczuły poszczególne fanpae'a i który z nich miał największą ilość nieaktywnych (fikcyjnych) fanów.

12 marca Facebook zabiera się do „wiosennych porządków”. Na czym one polegają? Nastąpi weryfikacja …

Prześlij komentarz

Dodaj Komentarz (0)

Nowsza Starsza