Jak wykorzystać Graph Search na Facebooku do działań marketingowych.

Czym jest Graph Search?
Graph Search to udoskonalona wersja standardowej wyszukiwarki na Facebooku dostępnej na każdym koncie. Ma nie tylko nowy interfejs, ale także szereg dodatkowych funkcji. Graph Search działa na zasadzie wyszukiwania w socjogramie. Wyszukiwarka posiada inteligentny system wyszukiwania i porządkowania informacji. Ponadto obsługuje złożone zapytania.


Jak włączyć Graph Search?
Wszystkie zmiany na Facebooku wprowadzane są stopniowo, nie są możliwe do obserwowania przez wszystkich użytkowników w jednym czasie, a co za tym idzie Graph Search na razie nie jest dostępny w polskiej wersji językowej portalu. Można go jednak w bardzo prosty sposób włączyć. Wystarczy w ogólnych ustawieniach konta zmienić język na amerykański angielski i gotowe. 

Standardowa wyszukiwarka w języku polskim
Agencja SEO Talem Bydgoszcz

Graph Search po zmianie języka na amerykański angielski

Graph Search, a marketing.
Nowa wyszukiwarka bierze pod uwagę nie tylko osoby, ale także opublikowane posty, hashtagi oraz lokalizacje. Wlicza do swoich wyników fanów oraz rozszerzone sieci użytkowników (np. osoby, które lubią dany Fanpage, są w pobliżu, mają podobne zainteresowania). Graph Search to lepsze, bardziej sprecyzowane i dające więcej możliwości targetowanie odbiorców kampanii.

Graph Search daje Ci możliwość sprawdzenia, kto z Twojej konkurencji działa na Facebooku, a po wpisaniu w wyszukiwarkę nazwy własnej firmy otrzymasz wszystkie rozmowy na jej temat. Za pomocą odpowiednich zapytań możesz sprawdzić jak Twoja konkurencja angażuje swoich fanów, co najbardziej angażuje użytkowników, jakie posty są chętnie komentowane, a które tylko lajkowane, a także sprawdzisz co w ogóle nie angażuje użytkowników. Dokładne poznanie swojej konkurencji i jej fanów pomoże Ci poprawić własną działalność na Facebooku. Nie powielisz ich błędów i wyeliminujesz aktywności, które nie są popularne. Taki research to pierwszy krok w odpowiednim tworzeniu publikowanych treści.

Graph Search pokaże Ci co jeszcze oprócz Twojej firmy lubią Twoi fani. Dokładnie poznanie ludzi w Twoim najbliższym kręgu otworzy Ci nowe sposoby angażowania. Sprawdź co lubią Twoi fani i podobne działania wykorzystaj w swoich kampaniach. Dzięki sprecyzowanym zainteresowaniom Twojej grupy docelowej jesteś w stanie dostarczyć im angażujące treści. Oni docenią to, że rozumiesz ich potrzeby.

Hashtagi nie są już tylko kojarzone z Twitterem czy Instagramem. Jeżeli chcesz dotrzeć do nowych osób, które w jakimś stopniu związane są z Twoją działalnością tagi są tym, czego potrzebujesz. Stwórz listę haseł, które bezpośrednio wiążą się z Twoją firmą i sprawdź przy użyciu Graph Search w jaki sposób są one wykorzystywane przez innych użytkowników Facebooka.

Kiedy już poznasz dokładnie swoich odbiorców oraz ich zainteresowania nie zapomnij sprawdzić co w danym czasie jest popularne. Te kilka elementów jest ogromnym krokiem do stworzenia efektywnej kampanii reklamowej na Facebooku. Sprawdź jak wiele możliwości daje Graph Search.

Czym jest Graph Search? Graph Search to udoskonalona wersja standardowej wyszukiwarki na Faceb…

1 Komentarze

Prześlij komentarz

Dodaj Komentarz

Nowsza Starsza