Dlaczego social media i content marketing są ważne dla Twojej firmy?

Jeżeli nadal nie jesteś przekonany czy Twoja firma powinna być obecna w świecie social media odpowiedz sobie na proste pytanie gdzie w obecnych czasach ludzie spędzają najwięcej czasu? Odpowiedź nie jest trudna. W dzisiejszych czasach najwięcej czasu spędzamy korzystając z wszelkiego rodzajów portali społecznościowych. Liczba aktywnych użytkowników każdego dnia sięga miliardów ludzi na całym świecie.

 

Nie ma znaczenia czy jest to Facebook, Twitter, Pinterest czy Swarm. Na każdym z tych portali mogą znajdować się Twoi potencjalni klienci. Skoro oni już tam są to dlaczego Ciebie tam jeszcze nie ma? 
93% kupujących podejmuje decyzję o zakupie produktu pod wpływem informacji znalezionych w mediach społecznościowych.
Jeżeli chcesz, aby Twoja marka była rozpoznawana, obecność w social media jest obecnie koniecznością. Każda minuta to tysiące interakcji pomiędzy użytkownikami. Spraw żeby informacje o Twojej firmie pojawiły się w prowadzonych konwersacjach. Sprawdź czy przypadkiem Twojej konkurencji już tam nie ma. Jest? Bądź lepszy. Nie ma? Bądź pierwszy! 
90% kupujących ufa wzajemnym rekomendacjom.
Co to oznacza? Kiedy ludzie stają przed wyborem produktów danego rodzaju najpewniej zdecydują się na produkt, który w świecie mediów społecznościowych zyskał dobre opinie. Będąc obecnym w social media nie należy dbać tylko o to, aby o nas mówi, ale przede wszystkim o to, aby mówili dobrze. Nie od dzisiaj wiadomo, że negatywne recenzje rozchodzą się kilkakrotnie razy szybciej niż pozytywne.

Skoro mamy już pewien zarys tego, dlaczego powinniśmy być obecni w mediach społecznościowych należy przejść do rzeczy najważniejszej, czyli do tego co w tych mediach społecznościowych udostępniamy.

Czy wiesz, że na Twoją pozycję w wyszukiwarce Google największy wpływ ma teraz aktualizowany, unikalny i wysokiej jakości content, czyli treść, która znajduje się na Twoich stronach? Z początku może okazać się to przytłaczające, jednak w praktyce oznacza bardzo wiele. Klienci stają się coraz bardziej wymagający, dlatego my, musimy starać się coraz bardziej, aby sprostać ich oczekiwaniom.

Czy prowadzisz firmowego bloga? To doskonały sposób na kreowanie swojego wizerunku jako eksperta w swojej dziedzinie. Wszystko to osiągniesz regularnie publikowanymi treściami o wysokiej jakości. Dobry content pojawiający się w regularnych odstępach czasu będzie zachętą do regularnego odwiedzania witryny i nie pozwoli o Tobie zapomnieć.

Trzeba zdać sobie sprawę, że dzisiaj najważniejszy jest klient, a media społecznościowe dają nam setki sposobów jak zbudować z nim relację. Wykorzystaj to i spraw, aby social media stały się Twoim największym sprzymierzeńcem w kreowaniu własnego pozytywnego wizerunku.
__________________________________
Masz pytania dotyczące pozycjonowania, content marketingu i mediów społecznościowych? Zapraszamy do kontaktu https://www.talem.eu/kontakt

 


Jeżeli nadal nie jesteś przekonany czy Twoja firma powinna być obecna w świecie social media odp…

Prześlij komentarz

Dodaj Komentarz (0)

Nowsza Starsza