6 powodów dla których nie możesz ignorować Pinteresta

Jeżeli nie interesujesz się gotowaniem, wystrojem wnętrz czy rzeczami ręcznie robionymi to prawdopodobnie nie interesuje Cię Pinterest. Czy na to samo może sobie pozwolić osoba w jakiś sposób związana z mediami społecznościowymi? Absolutnie nie. 

Źródło: www.prdaily.com


Nie da się dokładnie określić zasięgu Pinteresta, rozrasta się on bardzo szybko. Tylko w Stanach Zjednoczonych miesięcznie jest aktywnych około 53 miliony użytkowników. Dlaczego powinno być to także dla nas ważne? Oto 6 powodów:
  1. Z ostatnich badań wynika, że zainteresowaniem Pinterestem wyprzedza wszystkie popularne strony portali społecznościowych wliczając w to Facebooka, Twittera oraz LinkedIn. Od trzech lat odnotowuje się ciągły wzrost aktywności. Obecnie Pinterest znajduje się na liście najpopularniejszych portali w kategorii mediów społecznościowych.
  2. Dotychczas użytkownicy przypięli więcej niż 30 miliardów pinów, ruch na stronie jest większy niż połączenie Reddita (serwis, na którym można znaleźć linki do ciekawych informacji, które pojawiły się w Internecie) i Twittera razem.
  3. 80% wszystkich użytkowników Pinteresta to kobiety. Biorąc pod uwagę fakt, że 85% decyzji zakupowych podejmują kobiety, Pinterest jest odpowiednim miejscem dla marek, które nastawione są na sprzedaż usług lub produktów. Jeżeli masz firmę oferującą np. produkty dekoracyjne błędem byłoby nie znaleźć się na Pintereście.
  4. Pinterest odnotowuje 50% wyższy współczynnik konwersji niż pozostałe portale społecznościowe, które kierują produkt do ludzi. Użytkownicy Pinteresta wydają częściej i więcej pieniędzy na zakupach niż użytkownicy Facebooka, You Tube, Twittera i G+.
  5. 84% kobiet, które rozpoczęły przypinanie pinów 4 lata temu nadal to robi regularnie. W pierwszym roku przeciętna kobieta przypinała 42 piny. Przez 4 lata liczba ta wzrosła do 152 pinów.
  6. W ciągu ostatnich 6 miesięcy 36% więcej mężczyzn niż kobiet logowało się w portalu jako nowi użytkownicy. Z drugiej strony jest znacznie mniej kobiet niż mężczyzn, który nigdy nie korzystały z Pinteresta.

Jeżeli nie interesujesz się gotowaniem, wystrojem wnętrz czy rzeczami ręcznie robionymi to praw…

Prześlij komentarz

Dodaj Komentarz (0)

Nowsza Starsza