6 kroków Social Media Marketingu Twojej firmy

Media społecznościowe to już nie tylko miejsce gdzie możemy porozmawiać ze znajomymi, podzielić się ważnym wydarzeniem z życia, udostępnić zdjęcie czy swoją ulubioną piosenkę. Social media mogą stanowić ogromne narzędzie marketingowej każdej firmy pod warunkiem, że potrafimy opracować prawidłowy plan działania. Odpowiednio opracowana strategia może być dużym krokiem każdej firmy w osiągnięciu sukcesu. Od czego zacząć?


Znajdź osobę lub zespół odpowiedzialny za social media
Wyznacz z obecnego zespołu lub zatrudnij nową osobę (zespół osób) do prowadzenia kanałów Twojej firmy w mediach społecznościowych. Do zadań takiej osoby lub zespołu będzie należał monitoring social media oraz zarządzanie profilami firmy, a więc dodawanie wpisów, odpowiadanie na komentarze użytkowników, śledzenie panujących trendów, opracowywanie comiesięcznych raportów.
Możesz także skorzystać z pomocy agencji, która na co dzień zajmuje się prowadzeniem profili w mediach społecznościowych.

Stwórz firmowe profile
Najważniejszą rzeczą jest dobranie odpowiednich kanałów mediów społecznościowych do prowadzonej działalności. Od tego należy zacząć planowanie właściwej strategi marketingowej. Część firm będzie miała większy zasięg i zaangażowanie fanów na Instagramie i Pintereście, a część profili lepiej będzie prosperować na Facebooku, LinkedIn i Google +.
Wygląd profili w portalach social media identyfikuj z wyglądem swojej strony internetowej. Użyj tej samej kolorystyki, grafik, logo.

Opracuj plan aktywności
Ważnym elementem prowadzenia mediów społecznościowych jest regularne dodawanie nowych wpisów. W tym celu warto opracować pewien schemat działań z wyprzedzeniem tygodniowym bądź miesięcznym. Wystarczy szkic, w którym ustalimy ilość wpisów na poszczególne kanały w ciągu tygodnia, godzinę dodawania i tematykę.
Niezależnie od planu można dodawać dodatkowo nowości, informacje o ważnych wydarzeniach. Dzięki prostemu scenariuszowi działań będziemy mieli pewność, że nic nam nie umknie. A fani regularnie będą otrzymywać pożądane informacje.

Twórz wartościowy content
Właśnie dotarliśmy do najważniejszej kwestii w prowadzeniu kont w mediach społecznościowych. Tylko dobrej jakości teksty przyciągną więcej fanów, poszerzą zasięg i zwiększą zaangażowanie. Aby usprawnić pracę możesz korzystać z narzędzi ułatwiających planowanie wpisów w social media.
O czym pisać? W zależności od branży możesz stworzyć serię ciekawych porad, specjalne rabaty dla fanów, zdjęcia i wideo zawsze przykuwają uwagę. Ponadto możesz dodawać kupony rabatowe i informacje o ważnych wydarzeniach z życia firmy. Popularnością cieszą się także wpisy „Jak to jest zrobione”, a wszystko przeplecione humorystycznymi, zabawnymi treściami.

Monitoruj!
Obserwuj cały ruch na profilach firmowych. Odpowiadaj na komentarze i nigdy po żadnym pozorem niczego nie kasuj, ani nie ukrywaj. Użytkownicy będą śledzić wszystko co się dzieje na stronie, więc nie warto narażać profilu na kryzysogenne działania. Obserwuj statystyki. Sprawdzaj jakie treści cieszą się największą popularnością, a które niekoniecznie.

Wprowadzaj zmiany
Statystyki podpowiadają Ci, jakie wpisy najbardziej lubią Twoi czytelnicy. Idź w tym kierunku i pisz w tej tematyce. Obserwuj w jakie dni tygodnia i w jakich godzinach Twoi fani są najbardziej aktywni i dostosuj do nich swój harmonogram działań. Zachęcaj do akcji i otwarcie pytaj fanów czego oczekują i czy nie potrzebują Twojej pomocy. 


Potrzebujesz pomocy? 
Jesteśmy do Twojej dyspozycji www.talem.eu

Media społecznościowe to już nie tylko miejsce gdzie możemy porozmawiać ze znajomymi, podzielić si…

Prześlij komentarz

Dodaj Komentarz (0)

Nowsza Starsza