Korzyści z audytu SEO

Czego dotyczy audyt SEO
Audyt SEO to zbiór praktycznych wniosków opisujących stan techniczny badanej strony WWW oraz zaleceń dotyczących zmian na stronie w celu poprawienia zarówno jej funkcjonowania, jak i skuteczności indeksowania w wyszukiwarkach internetowych a co za tym idzie lepszego pozycjonowania strony.

Korzyści z przeprowadzenia audytu
Praktyczne wykorzystanie wyników audytu SEO przyniesie wiele korzyści. W wyniku wdrożenia jego zaleceń skorygowane zostaną błędy w budowie strony oraz przeprowadzona zostanie optymalizacja. Skutkiem tego będzie lepsze indeksowanie strony w wyszukiwarkach, łatwiejsze odnajdywanie i wzrost odwiedzin na stronie.


Analiza strony w trakcie wykonywania audytu obejmuje wiele obszarów funkcjonalnych. Badane są m.in. takie aspekty jak poprawność jej budowy, czas ładowania, czytelność wyświetlania treści i łatwość poruszania się po stronie. Sprawdzana jest również „przyjazność” strony dla wyszukiwarek, odpowiednia konstrukcja treści i opisanie grafiki, charakter i rodzaj linków przychodzących do strony i wychodzących z niej.
Efektem jest zbiór zaleceń, których wdrożenie pozwoli często na zdobycie przewagi nad stronami konkurencyjnymi, osiągnięcie lepszej pozycji w wyszukiwarkach. Idealnie i szybko działająca strona sprawia dobre wrażenie i zachęca potencjalnych klientów do odwiedzin, co wpływa na wzrost sprzedaży produktów, czy usług.

Audyt audytowi nierówny
Nie ma jednego wzorca według którego wykonuje się audyt SEO. Dostępne na rynku audyty SEO różnią się od siebie w wielu obszarach. Osoba wykonująca audyt może przeprowadzić pobieżny audyt w podstawowym zakresie lub wykonać bardzo szczegółową analizę wszystkich najważniejszych obszarów, które zostaną poparte konstruktywnymi wnioskami i zaleceniami dla zleceniodawcy. Nie można postawić między nimi znaku równości. Różni je zakres analizy, rzetelność wykonania, wiedza audytora – łączy zaś nazwa.

Cena usługi wykonania audytu często różni się znacznie w poszczególnych firmach. Czy zatem najtańszy audyt jest zawsze najgorszy, a najdroższy najlepszy? Oczywiście, że nie, ale na pewno ma ona związek z zakresem prowadzonych prac i ilością analizowanych obszarów.

Zamawiając audyt za kilkaset złotych nie zawsze otrzymamy odpowiedź i wiedzę na temat rzeczywistych problemów związanych z naszą stroną. Często zestaw zawartych w takim audycie informacji odzwierciedla mechaniczne i parametryczne podejście do danych bez sensownych wniosków i zaleceń dla Klienta. Taka zaś informacja nie przełoży się na odpowiednie działania i nie poprawi statusu naszej strony w Internecie.

Dlatego decyzja o wyborze audytora nie powinna być uzależniona jedynie od ceny. Dobry audyt to wiedza poparta wnioskami i zaleceniami, które pozwolą pomóc zamawiającemu odnieść korzyść i przyczynią się do rozwiązania istniejących problemów ze stroną WWW.


Czego dotyczy audyt SEO Audyt SEO to zbiór praktycznych wniosków opisujących stan techniczny bad…

Prześlij komentarz

Dodaj Komentarz (0)

Nowsza Starsza