SMO, czyli jak skutecznie promować i pozycjonować stronę WWW

Coraz więcej firm świadczy usługi SMO. Co oznacza ten popularny skrót i na czym polegają tak naprawdę usługi SMO?

Najogólniej mówiąc (Social Media Optimization) stanowią działania marketingowe polegające na promowaniu Twojej strony WWW w mediach społecznościowych, czyli: Facebook, Google+, Youtube, Twitter, Blogger, Wordpress.com.
Dlatego pierwszym krokiem jest zapełnienie firmowej strony ciekawą treścią, a następnie jej zintegrowanie z Twoimi profilami w serwisach społecznościowych. Optymalizacja zmierza do zwiększenia ruchu na Twojej stronie poprzez przyciągniecie i zainteresowanie nią jak największej ilości osób.


Poprzez działania SMO skutecznie budujemy wizerunek i zwiększamy aktywność Twojej firmy w Internecie. Efektywnie łączymy działania SEO (Search Engine Optimization) popularnie nazywane pozycjonowaniem z reklamę internetową i potencjałem zawartym w mediach społecznościowych.
W wyniku tych kompleksowych działań generujemy dla Ciebie dodatkowe korzyści w postaci zwiększonego ruchu na Twojej stronie WWW, większej ilości zapytań mailowych, bezpośrednich kontaktów telefonicznych i wizyt (np. salony, sklepy, palcówki szkoleniowe, itp.)
W oparciu o zaplanowaną strategię działania, tworzymy treści w postaci artykułów, wpisów, materiałów filmowych i zdjęć, które następnie zamieszczamy w popularnych kanałach mediów społecznościowych.
Systematyczne działania w zakresie SMO, w połączeniu ze skutecznym pozycjonowaniem strony przełożą się na wyniki wzrostu pozycji w wyszukiwarkach internetowych, rozpoznawalności Twojej marki i popularności produktów/usług Twojej firmy. 

Czy warto zlecić SMO agencji?

Korzystanie z SMO wymaga doświadczenia, opartego na połączeniu wiedzy marketingowej, umiejętności prowadzenia komunikacją w kanałach społecznościowych i zaplecza technicznego. Działania SMO są skuteczne jeśli prowadzone są regularnie i w oparciu o zaplanowane strategie.
Prowadzenie działań SMO wymaga ponadto umiejętności obsługi i optymalizacji nowoczesnych narzędzi internetowych oraz sporej wiedzy i doświadczenia w tych obszarach. Dlatego zdecydowanie warto zlecić SMO agencji. Outsourcing usług SMO to oszczędność czasu i gwarancja, że przyniosą one satysfakcjonujący efekt.

Jak działamy?

Ustalamy konkretne i przejrzyste warunki współpracy.
Wyznaczamy cele i kryteria kampanii:
- efekt jaki chcesz uzyskać,
- preferowaną formę przekazu informacji (np. publikacja wpisów tekstowych, artykułów ze zdjęciami lub filmów reklamowych),
- częstotliwość przygotowywania i publikowania treści
a następnie dobieramy narzędzia, którymi posługujemy się dla ich osiągnięcia.
Wykonujemy analizę umożliwiającą określenie grupy docelowej odbiorców.
Opracowujemy propozycje strategii, do akceptacji klienta.


Coraz więcej firm świadczy usługi SMO. Co oznacza ten popularny skrót i na czym polegają tak napra…

Prześlij komentarz

Dodaj Komentarz (0)

Nowsza Starsza