Social media jako nowoczesna strategia marketingowa

Social media wpłynęły znacząco na strategie marketingowe wielu firm. Zmieniły tradycyjny PR, pojawiły się nowe formy reklamy, przekształciły sposób komunikacji z klientem. Jak dostosować firmowe strategie marketingowe do social media? W jakich obszarach można działać? Czego się spodziewać i na co zwrócić uwagę?

Marketing w social media to:

-Inny sposób przekazywania informacji prasowych. Kiedyś wysyłano newsy, informacje o firmie do mediów. Obecnie firmy zamieszczają własne filmy, a treści trafiają bezpośrednio do serwisów społecznościowych. W procesie komunikacji coraz większą rolę odgrywają materiały video, a sporo firm prowadzi swoje blogi firmowe. Taka strategia pozwala na dotarcie do dużo większej grupy odbiorców. Jest również szybsza, bardziej dynamiczna, pozwala na natychmiastowe zaobserwowanie opinii i śledzenie komentarzy od „fanów”, klientów.

-Nowe formy reklamy. Tradycyjne banery odchodzą w przeszłość, nie mają już tak dużej siły oddziaływania jak dawniej. Siła reklamy tkwi obecnie w atrakcyjnych profilach firmowych...

Czytaj więcej na https://www.talem.eu/blog/

Social media wpłynęły znacząco na strategie marketingowe wielu firm. Zmieniły tradycyjny PR, pojawi…

Prześlij komentarz

Dodaj Komentarz (0)

Nowsza Starsza